• Yenilenmiş Telefon Bayiliği nedir ?

Ticaret bakanlığı destekli ve onaylı ‘Yenilenmiş Telefon Bayiliği’ estetik ve kusursuz olarak ‘Yenilenmiş’ 2. El cep telefonlarının Ticaret Bakanlığı kriterlerine uygun olarak yenilenmiş, lisanslandırılmış ve 12 ay garantisi bulunan kutulu, faturalı ürünlerdir. 

 • Yenilenmiş Telefonların 2. el cep telefonlarından farkı nedir ?

2 el cep telefonları ile ‘Yenilenmiş Cihaz Bayiliği’ arasında açık denebilecek farklar bulunmaktadır. Ana kartı işlem gören veya daha öncesinde ağır tamir görmüş cihazlar ‘Ticaret Bakanlığı’ kriterlerine uygun olmadığından ‘Yenilenmiş Telefon’ kategorisine girmemektedir. Hafif çizikleri bulunan veya kasasında soyulma, kırılma vb. ayıpları bulunan telefonlar ‘Ticaret Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kriterlere göre kasası ve bataryası yenilenerek 12 ay garantili ve sertifikalı bir şekilde müşterilerimize ulaşmaktadır. 

 • Yenilenmiş telefonlar güvenilir mi? 

Yenilenmiş telefonlar bir takım testlere ve kriterlere tabi tutulmaktadır. Lisanslı ‘Yenileme Merkezleri’ Ticaret Bakanlığını kriterlerine ve testlerine uyarak ‘Yenileme İşlemini’ tamamlamak ile mükelleftir. ‘Yenilenmiş Telefonlar’ gerekli testleri ve kriterleri geçtikten sonra lisanslı hale gelir ve 12 ay garanti ile müşteriye ulaştırılır. 

 • Yenilenmiş telefonlarda garanti durumu nasıl kullanılır? 

‘Yenilenmiş Telefon Satış Bayisinden’ satın almış olduğunuz ‘Yenilenmiş Telefonlar’ kutulu ve garantili bir şekilde müşteriye ulaştırılır. Kapalı kutu gelen telefonların, kutusunun içerisinde Lisans belgesi ve garanti kitapçığının bulunması zorunludur. ‘Lisanslı Yenileme Merkezleri’ Ticaret Bakanlığının belirlemiş olduğu kriterlere uyum sağlamak zorundadır. Müşteri mağduriyeti yaşanmaması için ‘Yenilenmiş Telefonların’ kurumsal mağazalardan temin edilmesi tavsiye edilir. 

 • AkGsm Hakkımız da bakınız
 1. https://www.akgsm.com/kurumsal/
 • Yenilenmiş telefon satın aldım, geri nasıl satabilirim ?

‘Yenilenmiş telefon bayiliği’ üzerinden satın almış olduğunuz lisanslı ve garantili ‘Yenilenmiş Telefonu’ istediğiniz şekilde satabilirsiniz. Aldığınız yere, cep telefonculara veya kurumsal telefon satın alan işletmelere garantili ve lisanslı ‘Yenilenmiş telefonunuzu’ satabilirsiniz. 

 • Yenilenmiş Telefon Bayiliği Nasıl Alınır? 

AkGsm ‘Yenilenmiş Telefon Bayiliği’ veren belirli kurumsal firmalardan bir tanesidir. Bayilik Başvurunuzu aşağıda bulunan formu doldurarak yapabilirsiniz. 

 • ‘Yenilenmiş Telefon Bayiliği’ için aranan kriterler nedir ? 

Vergi levhanızın bulunması 

Teminat ödemenizin yapılması belirtilen kriterlerdir. Bu kriterleri sağlayan işletmeler ‘Yenilenmiş Telefon Bayiliği’ alabilirler. 

 • ‘Yenilenmiş Telefon Bayiliği’ işlemleri kaç gün sürmektedir. 

‘Yenilenmiş Telefon Bayiliği’ işlemleri ortalama 7 ile 14 iş günü sürmektedir. Resmi evrakların onaylanması, işletmenin reklam ve pazarlama çalışmalarının hazırlanması ve bölgesel pazarlama stratejisinin belirlenmesi ile birlikte ortalama 7 ile 14 iş günü sürmektedir. 

 • ‘Yenilenmiş Telefon Bayiliği’ karlı mı ? 

‘Yenilenmiş Telefon Bayiliği’ zorunlu bir sektör haline gelmiştir. 2. el cep telefonu satıl alan ve satan işletmelerin tamamı Ticaret Bakanlığının belirlemiş olduğu kriterlere uymalı ve lisansını bulundurmalıdır. ‘Yenilenmiş Telefon Bayiliği’ müşteri memnuniyetini düşünen ve kurumsal çalışmak isteyen her işletme için tabiki karlı bir iş kapısıdır. 

Destek ve bayilik talepleriniz için 0850 303 20 36 

 

  Adı Soyadı Müşteri E-Posta Telefon Numaranız

  https://youtu.be/8HUeWS4tF4k