Telefoncu dükkanı açma maliyeti nedir ?

Ne kadar bir bütçem olursa bu işi kurabilirim?

Telefoncu dükkanı açmak karlı mı?

AKGSM merak ettiğiniz soruları derleyerek cevaplıyor. Umarım bu yazı işletme açmak isteyen ve bu sektörden ekmek yemek isteyen kişilere ilham olur. Ayrıca AKGSM bayilik avantajları ve size sunmuş olduğu harika hizmetlerini de incelemeden geçmemenizi tavsiye ederiz. Bu işi kurumsal yapmak isteyen ve benim başım yanmasın, kurumsal bir firma yol göstersin diyenler için mutlaka sayfamıza da göz atmanızı tavsiye ederiz. Çoğu kişi için cebine 50 bin lira para koy aç işletmeni diye hayal edilen bu sektör gerçekten bu kadar kolay bir bütçe ile açılabiliyor mu ona bakacağız. Yazımızı okumanızı ve merak ettiklerinizi başvuru formunu doldurarak sormanızı tavsiye ederiz.

 

 • Cep telefoncular çok para kazanıyor, arabasını evini alan binlerce insan var dediğinizi duyar gibiyiz. Gerçekten de öyle binlerce kişinin evine ekmek götürdüğü 70 milyar TL cironun döndüğü, milyonlarca müşterisinin olduğu bir sektörden söz ediyoruz. Kimileri için güven vermeyen kimileri için de mahallenin esnafı olan telefoncular gerçekten muhteşem gelirler elde edebiliyorlar. Cep telefonu satışları, aksesuar ve yedek parça satışları, ek hizmetler vb. tam kapsamlı bir cep telefoncu mağazasının aylık net geliri 45 50 bin liraları bulabiliyor. Bu harika miktar kimilerinin hayallerini süslerken kimilerine ise az geliyor. Türkiye standartlarında bu miktar ile rüya gibi hayatınız olabilir. Aylık 45 50 bin lira kazanan cep telefoncular genelde ya kurumsal bir firmanın çatısı altındadır ya da toptan ağırlıklı alt bayileri bulunan bir oluşum içerisindedir. Hadi cebine 50 bin lira sermaye koy, mağazanı aç ve bu miktarları kazan demek hayal satmaktan başka bir şey değildir. Çoğu sitede çok uygun fiyata mağazalar açılabileceği ve güzel gelirler elde edebilecekleri belirtiliyor. Evet dışardan analiz eden bir moderatörün gereksiz ve mantıksız açıklamaları ile onlarca, yüzlerce kişi bu sektöre komik diyebileceğimiz bir sermaye miktarı ile giriyor ve maalesef istediğini elde edemeden ya mağazasını devir ediyor ya da kapatıyor. Bir hayal de başlamadan bitmiş oluyor. Evet bu üzücü durum maalesef ki işi bilmeyen ve mantık yoksunu kişiler tarafından tıklama alsın, sayfam yukarılara çıksın diye art niyetli ve bilinçli bir şekilde kontrol ediliyor. Gerçek hiçte öyle anlatıldığı gibi değil. Bununla alakalı şu soruyla başlamalıyız: Mağazasında en az 25 adet telefon barındırmak zorunda olan bir cep telefoncu için 50 bin TL sermaye yeterli mi ? veya soruyu değiştirerek bir daha soralım: Minimum 3500 TL olan bir cep telefonundan ortalama 25 adet alırsan ne kadar bütçeye ihtiyacımız var? Gelelim Telefoncu Dükkanı Açma Maliyetine;

 

 

 • Müşteri albenili ve ışıklı mağaza sever. Evet teşhirde veya unitelerde bir ürünün öne çıkarmak istiyorsak kaliteli bir konsept ve ışık sistemi bulunan bir mağazamız olmalı. 50 m2 bir mağazanın parke işlemi, asma tavan ve ışıklandırma sistemi, mobilyası ve reklam ürünleri ile birlikte, ustalık ve işçilik dahil olmak üzere maliyeti ortalama 85 bin TL ile 130 bin TL arasında değişmektedir. Bakın sadece konsept kurulumu ve ışıklandırma sisteminin bizlere maliyeti. Bu maliyet tabiki aşağılara çekilebilir, daha uygun fiyata mal edilebilir ve baştan sağma bir konsept tarzı ile iş başlamadan iflasımızı verebiliriz. Karar sizin unutmayın; bizde, sizde, başkası da müşteri! Düşüncelerimiz ve attığımız adımlar birbirimize benzer. Işıklı ve konsepti iyi olan her mağaza müşterilere güven verir. Bir işe nasıl başlarsanız da o şekilde devam eder. Eksik açılan her işletme maalesef ki zamanla umduğunu bulamaz ve başladığı noktada döner dolaşır. AKGSM mağaza konseptini her şey dahil anahtar teslim ne kadara yapıyor bunun da bilgisini aşağılarda vermiş olacağım. Yazımızı okumaya devam etmenizi istiyorum.

 

 • Ne kadar bütçem olursa bu işi kurabilirim?

 

 • Konsept kurulumu ve ilk yazımızın başında cep telefonu ile alakalı örnek verdim sizlere. Ortalama 90 bin TL tutan bir konsept + cep telefonu + aksesuar + kira + reklam ürünleri maliyeti ile birlikte ortalama 190 bin TL ile 350 bin TL arasında bir sermayeye ihtiyaç duyuyoruz. Evet kimileri 50 bine bu iş olur, yaparsın, bak ahmet yaptı ilerledi şöyle oldu diyenlere kulağınızı kapatmanızı ve doğrunun maalesef ki o olmadığını bilmenizi istiyoruz. Hele ki şu dönemde emtia fiyatlarının yükselmesi ile birlikte tüm ürünlere %40 civarında zam geldi. O miktarlara işletme açmak hayal. Tekrar edelim bu iş için ortalama 190 bin TL ile şehirden şehire fark edecek kurulum ve ürün çeşitliliği ile birlikte 350 bine kadar çıkacak bir bütçeye ihtiyacımız var. Sadece aksesuar mağazası açarak bu işin olmayacağını da bilmenizi isterim. Aksesuar mağazası konsept kurulumu ile birlikte ortalama 160 170 bin TL gibi bir bedele mal olacaktır.AKGSM mağaza konsepti her şey dahil anahtar teslim 2022 kurulum bedeli 200 bin + KDV! 236 bin TL bir bedel karşılığı tüm mağazanızın işlemleri tamamlanmış ve hazır anahtar teslim bir şekilde bitirilmiş oluyor. İçerisinde 25 adet ‘0’ cep telefonu 15 adet ‘yenilenmiş cep telefonu’ 25 bin TL aksesuar paketi dahil bir şekilde sunuyor. Elinizde bulunan ürünlerin size karı ise ortalama 30 bin TL civarında. Bakın hayal ettiğimiz rakama çok yaklaştık. Bu işletme ortalama 3 4 ay sonra belirtmiş olduğumuz rakama yakın gelirler elde etmeye başlayacaktır. Merak ettiklerinize bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz https://www.akgsm.com/telefon-bayilik-veren-firmalar/

 

 • Telefoncu dükkanı açmak karlım?

 

 • Dışarıya çıkın ve çevrenize bakın. Cep telefonu kullanmayan var mı? Cep telefonları artık bir lüks değil ihtiyaçtır. Hayatımızın tamamanı kontrol ettiğimiz gerektiğinde bizi sosyalleştiren, fotoğraf çektiğimiz veya arkadaşlarımız ile anılarımızı paylaştığımız bir ihtiyaç. Cep telefonu mağazası açmak ciddi gelirler elde edebileceğiniz bir dünyanın içerisine girmektir. Mağazanızı açtığınızda ilk 3 ay bunlara dikkat etmeniz gerekiyor.

 

 • 1- Bölgenizi iyi analiz etmelisiniz (AKGSM Bölgesel analiz yapıyor)
 • 2- Satılacak ürünleri ve rakiplerinizi iyi bilmelisiniz (Rakip analiz ve sektörel analiz AKGSM tarafından her ay bayisine iletilir)
 • 3- Reklam ve kampanyanıza özen göstermelisiniz. (AKGSM 12 ay boyunca bölgede ücretsiz reklam desteği sağlıyor.)

 

 • Yukarıda belirtmiş olduğumu 3 can alıcı noktaya dikkat etmeniz durumunda 4. ay itibariyle müşteri portföyünüz şekillenmeye ve oturmaya başlayacaktır. Akabinde 6 aylık plana geçmeniz gerekir. Bunun içinde kurumsal bir firmadan destek almalı veya kurumsal firma ile anlaşma yapmalısınız Aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm sorularını aşağıda bulunan formdan bizlere iletebilirsiniz. Umarım sizin için sağlıklı bir paylaşım olmuştur. Mutlu günler.

 

  Adı Soyadı Müşteri E-Posta Telefon Numaranız